Esimene kokkusaamine esmaspäeval, 5. veebr. kell 17.30

Kalligraafia – gooti kiri (algajatele)

Juhendaja: Liia Leppik

Kursuse toimumise päeva lepime kokku esimesel kokkusaamisel. Kellaajaliselt hakkab kursus toimuma kell 17.30 – 19.00. Kursuse kestvus: 1 kuu.

Esimene kokkusaamine 5. veebr. kell 17.30 Võru Kunstikoolis, Lembitu 2, III korrus, ruum nr 2.

Kirjakunsti õppimine inspireerib ja pakub rõõmu. Seda kunsti osates muutub ainulaadseks ja isikupäraseks ka lihtne kiri. Käeline tegevus aitab treenida aju ja silma ning on hea tööstressi maandaja.

Jätkame sügisel alustatud kalligraafiakursust. Oodatud on kõik endised ja uued huvilised. Seekord keskendume „gooti kirja“ tundmaõppimisele. „Gooti kiri“ on paljude omavahel sarnaste kirjastiilide rahvapärane koondnimetus. Seda  kirjastiili on nimetatud ka missaalkirjaks ja tekstuuriks, samuti gooti trükikirjaks. Sellele laisule kirjale on iseloomulik sirge, vertikaalne vorm, tumedus, tihedus ja kokkusurutus. Aegade jooksul on eri maades välja kujunenud kergelt erinevad gooti kirja variandid. Käsikirjaliselt kasutatakse antud kirjastiili traditsioonilisuse väljendamiseks või pidulikkuse rõhutamiseks, samas on kiri laialdaselt kasutusel popkultuuris ja tänavakunstis.

Antud kursuse käigus tutvume laisule kirja aluste, põhimõistete, töövahendite- ja materjalidega, antud kirja kirjutamise töövõtete, kirja optika ja teksti kujundamisega.

Palun kaasa võtta laisuled nr 1 – 3 ja sulepea või kalligraafilised markerid ning sile paksem  paber. Töövahendid ei sisaldu kursuse maksumuses. Kursuse maksumus 27 €

Registreerimine hiljemalt 1. veebruariks

liia.leppik@voru.ee

või tel 53433696