OLYMPUS DIGITAL CAMERAEesti Vabariigi 96. aastapäevale pühendatud vastuvõtul-kontsertaktusel 21. veebruaril kultuurimajas Kannel tunnustasid Võru linnapea Anti Allas ja linnavolikogu esimees Tõnu Jõgi linna silmapaistvamaid inimesi ja asutusi.

Aasta kultuuri- ja haridusasutuseks nimetati Võru Kunstikool.

Võru Linnaleht (Veebruar 1 (87) 2014) kirjutab muuhulgas oma avaartiklis “Võru linn tunnustas oma parimaid” järgmist:

Võru Kunstikool on alates 2003. aastast tegutsev ja ainus kunstiharidust pakkuv huvikool Võru maakonnas, hõlmates kunsti kõrval ka tantsu. Kooli 20 õppegrupis on 230 noort ja 25 täiskasvanud huvilist, keda juhendavad ja suunavad üheksa õpetajat. Vastavalt soovile ja vanusele saavad õpilased valida nelja süsteemse õppekava ja eri astmete vahel. Aastal 2013, oma 10 aasta juubeli puhul, toodi lavalaudadele kaks lavastust: tantsuetendus „Tantsime muinasjuttu”, lavastajaks kooli tantsuõpetaja Ly Berišvili, ja lugu kaunitest kunstidest „Valgus ja vari”, lavastajaks Tarmo Tagamets. Välja anti raamat kooli 10 aasta tegevusest, koostajaks ja toimetajaks kooli direktor Liia Leppik. Kunstikooli laste loominguga sai tutvuda kaheksal näitusel linna eri koolides ja asutustes ning kunstikooli juubelinäitusel, kui noorte kunst vallutas kõik Võru linnagalerii saalid. Olulised oskused, mille noored kunstikoolist kaasa saavad, on vaadates näha ja enne tegutsemist mõelda.