10. veebruar 2024 toimus Võru Kunstikoolis Võrumaa piirkondlik kunstiolümpiaad.

Põhikooli vanuserühmas saavutas I koha Henriette Luise Taal, kes õpib praegu põhiõppe V kursusel, II koha Susanna Solmann, kes on meie värske vilistlane. Gümnaasiumi vanuserühmas saavutas I koha Marie Martine Lupp, kes on samuti meie vilistlane.
Olümpiaadi kodused ülesanded olid seotud Eesti mõisatega. Kohapealseteks ülesanneteks olid teoreetilised küsimused ja praktiline töö kus tuli maalida teatud kunstivooludele vastav maal, millest panna keegi või miski lahkuma.
Olümpiaadil osalesid meie koolist veel põhiõppe V kursuse õpilased Johannes Sten Plaado, Karola Aasa ning vilistlased Lenna Koha ja Nele Kallas. Kõik olid väga tublid!

Fotode autor Tiina Suumann

Peapildil I koha Henriette Luise Taal töö, vaata teisi kunstiolümpiaadi töösid siit.