Üleriigilise kunstiolümpiaadi piirkonnavooru esikohad taas Võru Kunstikooli õpilastele!

4. märtsil 2017 toimus maakonna kunstiolümpiaad. Osalesid põhikooli III aste ja gümnaasiumi noored.
Kunstikooli õpilased olid traditsiooniliselt parimate hulgas.
I – II koht põhikooli osas: Eva Grete Huul ja Iiris Tisler (kunstikooli põhiõppe V kursuse õpilased)
III koht põhikooli osas: Helen Cornelia Kuklane (kunstikooli põhiõppe V kursuse õpilane)
I koht gümnaasiumi osas: Annabel Sulg (kunstikooli põhiõppe vilistlane)
II koht gümnaasiumi osas: Stefani Vissel (kunstikooli noortestuudio õpilane).

Olümpiaadi kodusteks ülesanneteks olid: illustraatsioon eesti klassikalisele või kaasaegsele kirjandusteosele (põhikooli õpil) ja gümnaasiumiõpilased tegid töö teemal “Mina jään”.
Kohapealseteks ülesanneteks olid teoreetilised küsimused ja maal teemal “Eesti 100 aasta pärast” (põhikooli õpil) ning sotsiaalkriitiline plakat (gümnaasiumi õpil).

Õnnitleme võitjaid ja soovime edu Eva Gretele, Iirisele ja Annabelile vabariiklikul olümpiaadil! Hurraaa!

(Avapildil Helen Cornelia Kuklase töö “Kolm eite” Ernst Enno luuletuse ainetel)